Важная информация!!!


Администрация Феодосии решила: музею денег срочно освободить помещение.

 

Important information!!!


 

The administration of Feodosia decided to urgently release the premises of the museum of money.

Газета по-українськи

БРАКОВАНІ 50 КОПІЙОК ПРОДАЮТЬ ЗА 1200 ГРИВЕНЬ

 

На інтернет-аукціонах за 2 коп. 1992 року пропонують 2 тис. грн. Більше тисячі колекціонери готові заплатити за 50 коп. 1995-го і 2003 року.
– 2 копійки 1992 року знайти майже нереально. Їх випустили близько 100 штук. Наш музей теж шукає цю монету. Готові заплатити за неї 1000–1500 гривень, залежно від стану, — каже 52-річний Олександр Олещук, директор Феодосійського музею грошей.
Які ще обігові монети є рідкісними?
– Мало монет номіналом 25 копійок 1995 року. Колекціонери продають такі по 500 гривень. Також цінні монети 2003 року. Тоді понад п'ять тисяч штук обігових монет продали іноземним колекціонерам. Ще цінується металева гривня 1992-го. Їх багато потрапило до московських колекціонерів. Продають по 2,5 тисячі.
Що впливає на вартість?
– Коли карбували перші обігові українські монети, то Луганський патронний завод не справлявся. Тому замовили карб монет в Італії та Великій Британії. Англійці не так зрозуміли схему карбування і зробили свій тираж не з випуклим гербом, а зі вдавленим. Потім ті монети пішли в обіг. У нашому музеї теж є така. Зараз 10 копійок англійського карбу продають по 1700 – 1800 гривень, 50 копійок – по 800 гривень. Також цінні монети з помилкою. Наприклад, з обох боків решка. Чи на полотні для 50 копійок вибито 25.
Чому такі помилки трапляються на підприємствах?
– Переважно випадково. Але в Луганську під час карбування їх часто робили зумисне, щоб потім продавати колекціонерам.
Ювілейні монети можна купити переважно через інтернет, а не в банках. Чому?
– Простій людині чи школяреві-колекціонеру їх дістати нереально. Пам'ятні монети почали випускати малими тиражами 20 – 30 тисяч. До того ж у відділеннях Нацбанку ці монети лише для презентацій. Для продажу НБУ їх передає в інші банки. Але до вітрин вони не доходять. Їх перекуповують банківські працівники й продають колекціонерам у кілька разів дорожче. Цим штучно створюють дефіцит монет. Найгучніша афера з монетами була 1998 року. На честь того, що збори Європейського банку реконструкції і розвитку призначили в Києві, Нацбанк випустив пам'ятну монету номіналом 2 гривні. Викарбували 10 тисяч. Вісім тисяч викупила одна особа. Кажуть, що це був хтось із депутатів. Через дефіцит вартість монети виросла із 5 гривень до 3 тисяч за штуку, спекулянт почав продавати їх і непогано на цьому заробив.
За якою схемою поширюють пам'ятні монети за кордоном?
– За підпискою. У Польщі колекціонер може підписатися на дві-три чи 10 монет одного зразка. Як тільки їх випускають, він зобов'язаний їх викупити за ціною головного банку. І немає ніяких спекуляцій.
У які радите вкладати кошти?
– Хто накупив пам'ятних монет на початку 2000-х по 2 – 5 гривень за штуку, зараз у виграші. Можуть продати таку від 80 до 500 гривень. Не думаю, що вдасться заробити на монетах, придбаних зараз на інтернет-аукціонах. Вони занадто дорогі.

"Газета по-українськи", 21 лютого 2014 р.

Создание и продвижение сайтов - Cтудия Bizon