Важная информация!!!


Администрация Феодосии решила: музею денег срочно освободить помещение.

 

Important information!!!


 

The administration of Feodosia decided to urgently release the premises of the museum of money.

Газета по-українськи

МОНЕТИ ДО ЄВРО-2012 ПРОДАВАТИМУТЬ ЗА 350 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ


500-2012.jpg Національний банк України випустив 500 золотих монет, присвячених Євро-2012. Кожна виготовлена із золота 999,9-ї проби, завважки 500 г і діаметром 80 мм.
На аверсі є малий державний герб України, угорі – напис "Національний банк України". У центрі на тлі карти Європи з написами "Київ" та "Варшава" зображений офіційний логотип УЄФА. Під картою номінал монети, 500 грн. По колу – силуети архітектурних пам'яток міст, де проходитимуть матчі чемпіонату, й футболістів. Також зазначені дати проведення ігор.
На реверсі монети на передньому плані постать футболіста у русі з м'ячем, а на тлі – два польові гравці й силует воротаря. Також розміщено написи "Фінальні ігри" й "Чемпіонат Європи з футболу 2012". Коштуватиме така 350 тис. грн.
– Також будуть монети, присвячені містам, у яких відбудуться матчі – Київ, Львів, Донецьк, Харків. Їх зробимо зі срібла, номіналом 10 гривень, вагою 1 унція і тиражем до 15 тисяч. Також випустимо монети з нейзильберу номіналом 5 гривень, тиражем до 100 тисяч штук, – говорить заступник голови Нацбанку 58-річний Володимир Кротюк.
Срібні монети продаватимуть у наборах з п'яти штук за 3335 грн. Їх можна буде замовити в Нацбанку або придбати під час матчів на стадіоні.
Наступного року НБУ випустить гривневу монету, присвячену чемпіонату. Їх викарбують 5 млн.
– Пам'ятні монети завжди випускають перед якоюсь визначною подією, – розповідає 50-річний Олександр Олещук, директор музею грошей у Феодосії. – Їх роблять для багатіїв, що готові викласти кругленьку суму. Як то кажуть, гроші йдуть до грошей. Простим українцям це не завжди цікаво. Деколи буває таке, що приходиш у відділення банку по сувенірні монети, а там кажуть: іще не надійшли, приходьте завтра. А наступного дня: "Де ви були? Сьогодні вже немає". Нацбанк добре заробить на цих монетах. А хто купить їх, зможе потім перепродати дорожче.


"Газета по-українськи", № 1348 05.01.2012 р., Андрій Жигайло.

Создание и продвижение сайтов - Cтудия Bizon